Chess League   Chess League Logo
 
Leinster Chess Union
Home  |  Leinster Chess Union  | League Table  | Cross Table  | Fixtures and Results  | Teams and Players
Div 6 Bodley Cup North 2023 - 2024
Player Team RatingP W D L Pts
1Rordan FaganDrogheda A9178710
2Frank DoyleDrogheda A89396036
3Krzysztof NowakDrogheda A101976016
4Rohan SalinElm Mount84575206
5Sreeyan AndhurthiBlanchardstown A101465015
6Jay KovarDCU05410
7Daniel RyanDrogheda A9836411
8Jacopo PanunzioBlanchardstown A37163214
9Andrew WatsonDrogheda A121573224
10Cian ReidDrogheda B44004
11Thierry BrearleyDrogheda B101954014
12Bobby PringleElm Mount54014
13Chadwick SamuelSkerries63464024
14Ronith ShankarBlanchardstown A9237232
15Finn CumminsBlanchardstown A7534310
16Murray LiuBlanchardstown A8245311
17Aarav KesareBlanchardstown A95533003
18David TautkusDCU101633003
19Jacob BarronDCU33003
20Seán MooreDCU33003
21Liam BeltonDCU84133003
22Jacob NelsonDCU122333003
23Cillian HowlettDrogheda A117053023
24Ben ReillyDrogheda B87372233
25Oisin LynchDrogheda B63463033
26Jeroen O'FlahertyElm Mount69373043
27Ronan BarrettDCU03210
28Kevin HuangElm Mount3224211
29Brendan CollinsMalahide7026213
30Yafte MirandaDCU103522002
31Andrew GavinDCU032012
32Jerome ScullyDrogheda A76422002
33James ConnellDrogheda B80922002
34Pat ScanlanDrogheda B114071242
35Declan BuckleyMalahide74832012
36Conor FitzpatrickMalahide83952032
37Seamus MartinMalahide88061232
38Eric HofmannDCU2110
39Samuel GoncalvesDCU02110
40Uros RadicElm Mount6496114
41Shane AdamsSkerries6662110
42Eldho BibinBlanchardstown A32041031
43Sam HarrisBlanchardstown B041031
44Balanandh Plakiyil ManoranjanBlanchardstown B021011
45Cillian O'FarrellBlanchardstown B041031
46Lucas CiobanasuBlanchardstown B11001
47Matthew ChoiDCU11001
48Jude LukaDCU115321011
49Krish SoodDCU11001
50Tiernan RyanDCU45211001
51Conall RogersDCU75411001
52Frank PentonyDrogheda A104711001
53Alan LynchDrogheda B89111001
54Colm SommervilleDrogheda B113911001
55Colm MooneyElm Mount85811001
56Ultan DonnellyMalahide68941031
57Cathal McFarlandMalahide021011
58Charlie LeonardSkerries39351041
59Aarathya Muthu ThirupathiSkerries31021
60Tom JacksonSkerries57031021
61Neel RaparthiSkerries34271061
62Adhisya Muthu ThirupathiSkerries31021
63Mati DalySkerries3012½
64Dhruv SamaBlanchardstown B27930030
65Pearse LoisonBlanchardstown B020020
66Dylan BowdenBlanchardstown B30030
67Nevan BharambeBlanchardstown B30030
68Samuel GallagherBlanchardstown B020020
69Ved GhuikhedkarDCU10010
70Luke ThorntonDCU87710010
71Marcel JasinskiDrogheda B71520020
72Sean Conor O'NeillElm Mount82210010
73Daniel DalyElm Mount34820020
74Louis CollinsElm Mount10010
75Gianmarco RoselliMalahide76130030
76Rajiv GicaleSkerries10010
77Rory ClarkeSkerries010010
78Tomasz FlorczakSkerries030030
79Yuri GasparSkerries30030
Points Tables
Div 1 Armstrong Cup
Div 2 Heidenfeld Trophy
Div 3 Ennis Shield
Div 4 O'Hanlon Cup
Div 5 BEA Cup North
Div 5 BEA Cup South
Div 6 Bodley Cup Central
Div 6 Bodley Cup South
Branagan Cup Group A
Branagan Cup Group B
Branagan Cup Group C
Killane Shield Group A
Killane Shield Group B
Killane Shield Group C
William Brennan Cup Group A
William Brennan Cup Group B
William Brennan Cup Group C